sobota, 3 czerwca 2017

I love my garden

czyli stylowo w ogrodzie Kochani,

Na dworze jest pięknie, słonecznie i ciepło, dlatego celebruję wiosnę i wykorzystuję każdą wolną chwilę, aby cieszyć się tym wspaniałym wiosennym czasem. Nawet teraz pisząc ten post leżę w hamaku na świeżym powietrzu... ;) 
Każda z nas kocha kwiaty i ogród (przynajmniej ja osobiście nie znam kobiety, która by tego nie kochała)...
Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami wspaniałą pasją, które wiele z nas odkrywa w tym czasie tj. pracą w ogrodzie. W ostatni weekend wybraliśmy się do szkółki roślin Ogrody Kaczyńscy pod Pułtuskiem, aby zakupić drzewa i kwiaty do ogrodu. Wybraliśmy m.in. fioletowy bez, berberysa, floksa, słoneczniczka... Dlaczego akurat taki pomysł na tak wspaniałą pogodę? Praca w ogrodzie ogromnie uspokaja, daje bardzo dużą satysfakcję oraz zapewnia nam bogactwo estetycznych wrażeń. 

Najczęściej do pracy w ogrodzie zakładamy znoszone ubrania na których odciśnięty jest już ząb czasu. O ile przy części prac jest to uzasadnione, tak przy innych niekoniecznie. Chciałabym Was dzisiaj przekonać, że wykonując lekkie prace w ogrodzie, jak np. sadzenie kwiatów lub drzewek również możemy wyglądać stylowo i praktycznie, a przy tym będziemy czuły się komfortowo. 

Co założyć do pracy w ogrodzie? 
Oczywiście ogrodniczki! :) 

Warto wiedzieć, że ogrodniczki przybyły do nas z zachodniej części Stanów Zjednoczonych i są kolejnym elementem ubioru, który z ubrania robotniczego przekształcił się w strój casualowy. Obecnie stój ten noszą malarze, mechanicy  samochodowi oraz inni robotnicy oraz my - modowe trendsetterki ;) Najczęściej spotykamy ogrodniczki uszyte z mocnych, wytrzymałych materiałów np. z dżinsu. 

Ogrodniczki ze zdjęć znalazłam w butiku AVANTI jakiś miesiąc temu. Ogrodniczki te z przodu przypominają sukienkę (choć w rzeczywistości są to typowe ogrodniczki z dodatkową warstwą materiału imitującą spódnice). Urzekły mnie w nich modne, dziergane hafty w stylu boho, fikuśna naszywka w kształcie pszczoły oraz wyszyte czarną nicią na szelkach mrówki. 


Do ogrodniczek idealnie pasuje klasyczna koszula na guziki lub top. Z uwagi na gorący dzień dobrałam krótki, biały top (dostępne w wielu kolorach i dobrej cenie tutaj). Do prac w ziemi idealnie sprawdzą się gumowce - najlepiej te kolorowe z kwiecistym motywem. Jeśli nie masz gumowcy pamiętaj, że spacerowanie po trawie bosymi stópkami również potrafi dostarczyć przyjemnych doznań. ;) Na dłonie włóż stylowe rękawiczki (obecnie oferta sklepów ogrodniczych jest bardzo bogata), dłuższe włosy zapleć w warkocz i gotowe! 

A teraz zapraszam Was na zdjęciową relację z mojej pracy przy roślinkach <3 

Aha, pochwalcie się jak wyglądają Wasze ogrodowe stylizacje oraz jakie rośliny sadzicie w Waszych ogrodach, na tarasach i balkonach? :) 

Do następnego! :) 


Mam na sobie: 

Ogrodniczki butik AVANTI Top Stradivarius 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz